مدیریت ترس از سرطان پستان

تصویر خبر

مدیریت ترس از سرطان پستان

بسیاری از زنانی که می شناسید: دوستان، اقوام، همکاران و همسایگان ممکن است سرطان سینه داشته باشند. این روزها به هر طرف که بچرخی صحبت از سرطان پستان است. ممکن است که شما از اولین بار ابتلا به سرطان سینه یا دریافت تشخیص ماموگرافی یا آزمایشات دیگر بترسید. اگر سرطان سینه داشته‌اید، ممکن است از عود احتمالی یا حتی احتمال اینکه سرطان سینه جان شما را بگیرد بترسید.

حتی اگر برخی از این ترس ها را داشته باشید، لزوماً به سرطان سینه مبتلا نمی شوید. اگر قبلا سرطان سینه داشته اید، به این معنی نیست که سرطان عود می کند. با این حال، نگرانی در مورد این بیماری‌ که زیاد درباره‌‌ی آن می شنوید، می بینید و ممکن است خودتان یا یکی از عزیزانتان تجربه کرده باشید، طبیعی است. اجازه ندهید که نگرانی در این بخش به یکی از ترس‌های شما  تبدیل شود.

روانشناسان و سایر متخصصان در مورد اینکه ترس از سرطان سینه شبیه ترس‌های دیگر نیست اتفاق نظر دارند. بسته به اینکه در کجای تجربه سرطان سینه ایستاده‌اید، ترس می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. درک کنید که بسیاری از ترس های شما با دیگران مشترک است. در حالی که ترس ها طبیعی هستند، زندگی با آنها راحت نیست. ما به شما کمک می کنیم تا بفهمید چگونه می توانید ترس را مدیریت کنید تا بتوانید روی داشتن یک زندگی شاد و سالم تمرکز کنید.

در صفحات زیر می توانید اطلاعات بیشتری در مورد:

مراحل ترس بعد از تشخیص

ده راه برای مدیریت ترس پس از تشخیص

نقل قول شخصی

"من با ترس از بازگشت این بیماری زندگی می کنم. هر درد کوچک، هر سرفه کوچک، نگرانم می‌کند. دائماً خودم، سینه هایم را چک می کنم. من در انجام معاینه سینه دچار وسواس فکری هستم، به خودم می گویم "پیروز خواهم شد و غلبه خواهم کرد" اما این برای من یک مبارزه است."